Budowa swojego własnego mieszkania to długi proces, w którym musimy zaplanować wiele ważnych elementów.
Zanim zamieszkamy w swoim wymarzony domu musimy po drodze uzyskać wiele potrzebnych dokumentów.
Jeżeli już mamy wybraną działkę ,w pierwszej kolejności musimy:


1.WYPIS Z MPZP lub DECYZJA O WARUNKACH ZABUDOWYplan_zagospodarowania


Sprawdzić czy miejscowość, w której chcemy wybudować swój dom posiada MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO.
Gdy JEST Złóż wniosek o aktualny Wypis i Wyrys z Planu Zagospodarowania Przestrzennego
Gdy Nie MA, Inwestor składa wniosek o wydanie decyzji o Warunkach Zabudowy. Kopię mapy zasadniczej z określeniem zakresu objętego nową inwestycją. Dokumenty złóż wraz z wnioskiem Wydziale Architektury w Urzędzie Gminy lub Miasta.

 


2.Warunki techniczne do dostawy mediów.


W między czasie należy również wystąpić do Zakładu Gazowniczego, Energetycznego, Wodno-Kanalizacyjnego o wydanie warunków technicznych dostawy do mediów. Do zarządcy drogi publicznej o wydanie zaświadczenia o możliwość połączenia z drogą publiczną,Jeżeli nie ma zjazdu z działki również o warunki zjazdu z drogi.


3.Wykonamy dla Państwa Mapę do celów projektowych.


Nasz Geodeta wykona dla Państwa Aktualna mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych.


4. Wybór projektu


Na podstawie wydanych warunków, wypisów, wyrysów można już dostosować usytuowanie projektowanego budynku w terenie.
Z szerokiej gamy dostępnych gotowych projektów domu pomożemy państwu wybrać budynek zgodnie z warunkami technicznymi lub zaprojektować indywidualny projekt na własne potrzeby.


5.  Wykonamy dla Państwa plan zagospodarowania oraz dostosujemy projekt do indywidualnych potrzeb.


Nasz Architekt wykona dla Ciebie Adaptację projektu. W naszym biurze wykonamy projekt zagospodarowania działki na mapie sytuacyjno-wysokościowej dopasujemy projekt pod względem warunków istniejących na dany terenie, zaprojektujemy przyłącza i media.Jeśli jest taka konieczność zaprojektujemy wjazd na działkę. Jeżeli jest taka potrzeba Architekt naniesie zmiany w projekcie jeśli takowe chciałbyś wykonać, dostosowując projekt do Twoich indywidualnych potrzeb.Architekt zajmie sięrównież dostosowaniem projektu fundamentów do warunków gruntowych działki.


6. Uzupełnienie dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę.


Określimy również jakie dokumenty będą niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz pomożemy przy uzupełnianiu druków i formularzy potrzebnych do uzyskania tej decyzji.


GEO-PROJEKT

Geo- Projekt Invest sp. z o.o. oferuje usługi w zakresie geodezji, projektowania, nadzoru inwestycji. Zapewniamy swoje usługi począwszy od całościowej obsługi dużych inwestycji budowlanych firm oraz instytucji, a skończywszy na drobnych zleceniach od osób prywatnych. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie aby dobrać potrzeby i wymagania Inwestora.

Powiązane Posty

Poradnik inwestora

Oczyszczanie ścieków

GEO-PROJEKT INVEST SP. z o.o. zajmuje się również projektowaniem i wykonawstwem : przydomowych oczyszczalni ścieków renomowanych marek w atrakcyjnych cenach i rabatach, oczyszczalni gruntowo-roślinnych (hydrofitowych), zbiorników na nieczystości (szamba), separatorów do węglowodorów (stacje benzynowe), przyłączy Czytaj więcej…

Zakres usług

Geodeta

Geo-Projekt Invest sp. z o.o. świadczy pełen zakres usług geodezyjnych  począwszy od całościowej obsługi dużych inwestycji budowlanych firm oraz instytucji, a skończywszy na drobnych zleceniach od osób prywatnych. Nasz geodeta uczestniczy z Państwem na każdym Czytaj więcej…

Projekty domów

Idywidualne Projekty

Jeśli nie możecie Państwo wybrać projektu domu z oferty dostępnych projektów domów gotowych, oferujemy wykonanie projektu indywidualnego na zamówienie . Po przedstawieniu od Państwa opisu koncepcji, oraz oczekiwań przedstawimy ostateczną wycenę wykonania dokumentacji projektowej.   Czytaj więcej…